Novice
7. Kongres SDS: Resolucija: Devet grafitov študentskega razuma
19. maj 2001 sobota
- Zavzemamo se za tesnejše sodelovanje med Univerzo in gospodarstvom.
- Podpiramo uvedbo predmeta državljanska vzgoja v osnovnih šolah.
- Smo proti šolninam za redne študente na javnih visokošolskih zavodih. Podpiramo ustanavljanje zasebnih alternativnih šol, ki povečujejo konkurenco in kvaliteto izobraževalnih programov.
- Smo proti uvedbi vpisnin na javnih visokošolskih zavodih.
- Od vlade zahtevamo, da omogoči večjo preglednost in informiranje o možnostih študija v tujini. Univerzi pa naj omogočita večjo uporabo programov mednarodne izmenjave študentskih praks študentom vseh fakultet.
- Javna podjetja in ustanove morajo nameniti določen odstotek za štipendije. Število upravičencev do štipendij se mora povišati.
- Ustanoviti naj se sklad za izgradnjo študentskih domov. Sklad naj bo odprt za donacije gospodarskih subjektov ter vladnih in nevladnih organizacij, vložek naj se šteje kot direktna davčna olajšava.
- Smo proti zniževanju neobdavčljive osnove dela študentov in dijakov.
- Zavzemamo se za večje število univerz.
|
|
TV SDS
Twitter
|
Napovednik dogodkov
 |
februar 2012 |
 |
| pon |
tor |
sre |
čet |
pet |
sob |
ned |
|
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
|
6 |
7 |
8
|
9 |
10 |
11 |
12 |
|
13 |
14 |
15
|
16 |
17 |
18 |
19 |
|
20 |
21
|
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
|
27 |
28 |
29 |
|
|
|
Nova pot
|